29 Mayıs 2017 ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında toplam 1900 başvuru alıp program kapanacaktır.

Bu maksimum başvuru sayısı, Fransızca lisan yeterlilik sınavı ile belgelenmek koşuluyla orta ve ileri düzeyde Fransızca bilgisine sahip olan kişileri kapsamamaktadır. Böyle bir lisan sonuç belgesinin olması başvurunuzun öncelikli olarak işlenmesine imkan sağlayacaktır.

Kabul şartları hakkında daha fazla bilgi için, şu web sitesini ziyaret edin: Yatırımcı Programı

Yatırımcı başvurusu için ana kriterler

Mal Varlığı

Yatırımcı göçmen adaylarının, Kanada Hükümeti'nin belirlemiş olduğu minimum 1,600,000 Kanada Doları değerinde nakit ve mal varlığına sahip olmaları gerekmektedir. Menkul değerler bu hesaplamaya dahil edilmemektedir.

Yönetim Deneyimi

Kanada Hükümeti'nin belirlemiş olduğu yeterli iş deneyimleri iki şekilde kanıtlanabilir;

 • 1. Son 5 yılın herhangi 2 yılında en az 5 çalışana yöneticilik yapmış olmakla.
 • 2. Yeterli büyüklükte ve şartlara uygun bir işyerinin sahipliği ile.

Programın Finansal Taahhüdü

Bu kategoride Kanada Hükümeti'nin beklediği yatırım tutarı tüm aile için 800,000 Kanada Doları'dır. Başvuru onayı alındıktan sonra bu ödeme için 2 ödeme alternatifiniz mevcuttur:

 • 1. %100 nakit ödeme
  Göçmenlik görevlisiyle yapılacak yüz yüze görüşmenin akabinde alınan "RESMî KABUL" cevabından sonra, Kanada Quebec Yatırımcı Göçmen Programı taahhüdü kapsamında 800,000 CAD tutarının tamamı başvuran tarafından karşılanır ve Kanada Hükümeti'ne transfer edilir. Bu ödeme Kanada Quebec Hükümeti garantisinde olup 5 yıl sonra %0 faiz ile 800,000 Kanada Doları'nın tamamı başvurana iade edilir.

  Dolayısı ile bu ödeme seçeneğinde, başvuru maliyeti, paranızın alternatif getirisinden 5 yıllığına vazgeçmenizdir.
 • 2. Kredili ödeme
  Bu program %100 hükümet garantisi altında olduğundan dolayı, Kanada Hükümeti tarafından önceden onaylanmış "yetkili finansal aracı kurum"lardan kredi kullanılarak, gerekli olan taahhütler yerine getirilebilir. Bu finansal kurumlarla ilişkileriniz Birleşik Ekipler Danışmanlık tarafından sağlanacaktır.

  Başvuran, 800,000 Kanada Doları taahhüdünün 220,000 Kanada Doları kadarını kendi finanse eder ve geri kalan 580,000 Kanada Doları "yetkili finansal aracı kurum" tarafından kredi olarak tahsis edilerek, toplam 800,000 Kanada Doları halinde Kanada Quebec Hükümeti'ne transfer edilir. Ancak bu seçenekte 5. yılın sonunda ilk ödenen 220,000 Kanada Doları, kredinin faiz maliyeti olarak düşünülerek başvuru sahibine geri ödenmeyecektir.
  Daha fazla bilgi için QUEBEC EYALET GÖÇMENLİK SİTESİ'ni ziyaret edebilirsiniz.
BU WEB SITESINDEKI GÖRÜNTÜLÜ VE YAZILI BILGILER, KISMEN VEYA TAMAMEN ALINAMAZ VE KULLANILAMAZ. 10.10.2017